Vazirlar Mahkamasining 2012-yil 18-oktyabrdagi 297-son qarori bilan tasdiqlangan Oʻrindoshlik asosida hamda bir necha kasbda va lavozimda ishlash tartibi toʻgʻrisidagi nizomning 18-bandida oʻrindoshlar oʻrindoshlik asosidagi ish joyi boʻyicha vaqtincha mehnatga layoqatsizlik nafaqasi olish, ayollar esa, bundan tashqari, homiladorlik va tugʻish nafaqalari olish huquqiga egadir.
Qonun (OʻRQ-1042-son, 03.03.2025-y.) bilan Maʼmuriy javobgarlik toʻgʻrisidagi kodeksga qoʻshimchalar va oʻzgartirish kiritildi.
Qonunga koʻra, ekologik ekspertiza davlat va jamoat ekologik ekspertizasi tarzida amalga oshiriladi.
Oliy Majlis Senatning navbatdagi yalpi majlisida “Issiqxona gazlarining chiqarilishini cheklash toʻgʻrisida”gi Qonun koʻrib chiqildi.
Oliy Majlis Qonunchilik palatasining navbatdagi yigʻilishida kredit sohasidagi munosabatlarni yanada takomillashtirishga qaratilgan qonun loyihasi moddama-modda koʻrib chiqildi.
“Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Inson huquqlari boʻyicha vakili (ombudsman) toʻgʻrisida”gi Qonun (OʻRQ-1002-son, 15.11.2024-y.) imzolandi.
Qonun Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Inson huquqlari boʻyicha vakili (ombudsman) faoliyatini tartibga soladi.
Prezident tomonidan imzolangan Qonun (OʻRQ-1000-son, 15.11.2024-y.) bilan Soliq kodeksiga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritildi.
Prezident tomonidan imzolangan Qonun (OʻRQ-992-son, 05.11.2024-y.) bilan Soliq hamda Bojxona kodekslariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritildi.