Hozircha buning sababi maʼlum emas.
BAA Prezidentining diplomatik masalalar bo'yicha maslahatchisi Anvar Gargash Eron tashqi ishlar vaziri Abbos Aroqchiga AQSh Prezidenti Donald Trampning Islom Respublikasi Oliy rahbari oyatulloh Ali Xomaneiyga yo'llagan maktubini topshirdi.
Kuni kecha Dubay shahrining “Jumeirah” mehmonxonasida “Barqaror rivojlanish maqsadlari harakatda – 2025” mavzusida forum boʻlib oʻtdi.
Joriy yil 11-12-fevral kunlari Oʻzbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Birlashgan Arab Amirliklarida amaliy tashrif bilan boʻlib, 2025-yilgi Butunjahon hukumatlar sammitida ishtirok etdi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Abu-Dabi shahriga tashrifi doirasida Birlashgan Arab Amirliklari Vitse-prezidenti Shayx Mansur Ol Nahayon bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Abu-Dabi shahrida Oʻzbekiston Respublikasi va Birlashgan Arab Amirliklari Prezidentlari oʻrtasida boʻlib oʻtgan muzokaralar yakunida qator hujjatlar imzolandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Birlashgan Arab Amirliklari Prezidenti Shayx Muhammad Ol Nahayonning taklifiga binoan rasmiy tashrif bilan Abu-Dabi shahrida bo‘lib turibdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Birlashgan Arab Amirliklari Prezidenti Shayx Muhammad Ol Nahayonning taklifiga binoan 13-yanvar kuni rasmiy tashrif bilan ushbu mamlakatga keldi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Birlashgan Arab Amirliklari Prezidenti Shayx Muhammad Ol Nahayonning taklifiga binoan 13-yanvar kuni rasmiy tashrif bilan ushbu mamlakatga jo‘nab ketdi.
Birlashgan Arab Amirliklarining Dubay shahrida yadro quroliga ega beshta davlat – Rossiya, Xitoy, AQSh, Buyuk Britaniya va Fransiya vakillari yopiq yig'ilish o'tkazdi. Bu haqda “Kommersant” xabar bermoqda.