Xorijiy tillar boʻyicha yuqori natijaga erishgan yoshlarga 80 mlrd 42 mln soʻm kompensatsiya pullari qoplab berildi, deb yozadi Yoshlar ishlar agentligi axborot xizmati.
Bir martalik subsidiyani olish uchun Yagona interaktiv davlat xizmatlari portalida roʻyxatdan oʻtish lozim.
Migratsiya agentligi tomonidan xalqaro sertifikatlarni qoʻlga kiritgan oʻquvchilari soniga qarab chet tili oʻqituvchilari reytingi tuzilmoqda.
Talabgorlar test sinoviga belgilangan vaqtdan kamida bir soat oldin shaxsini tasdiqlovchi hujjat (pasport yoki ID-karta) bilan kelishlari kerak boʻladi.
Bunda oʻquv xarajatlarining dastlabki 2 oyi oʻquvchilarning oʻz mablagʻidan, qolgan 6 oyi davlat hisobidan toʻlab beriladi.
Koʻzi ojiz (I va II guruh nogironligi boʻlgan, shuningdek, nogironligi boʻlgan bolalar) shaxslarga moʻljallangan chet tili imtihonlari uchun faqat mazkur toifaga kiruvchi talabgorlar roʻyxatdan oʻtishi mumkin.
IELTS imtihoni mamlakatimizda 1997-yildan buyon oʻtkazilishiga qaramay, nega aynan hozir koʻplab yoshlarimiz yuqori 9.0 ball olmoqda?
Oʻzbekiston elchisi Abat Fayzullayev “Global Hippo” uyushmasi prezidenti Daniyeli Piachenti bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Chet tilini bilish darajasini aniqlash boʻyicha boʻlib oʻtadigan navbatdagi test sinovi sanalari eʼlon qilindi.
Zamonaviy dunyoda O‘zbekiston yoshlari uchun chet tillarni puxta o‘rganish global muloqot va muvaffaqiyat kalitidir.