Janubiy Koreya janubi-sharqidagi o'rmon yong'inlari oqibatida kamida 24 kishi halok bo'ldi. Bu haqda tabiiy ofatlarga qarshi kurashish va xavfsizlikni ta'minlash markaziy shtabida ma'lum qilindi.
Janubiy Koreyaning Iyson uyezdida o'rmon yong'inlarini o'chirish chog'ida Sikorsky S-76 vertolyoti halokatga uchradi.
Kyonsan-Pukto viloyatida 12 kishi, Kyonsan-Namdo viloyatida esa yana 3 kishi halok bo'ldi.
Los-Anjelesdagi okrugda “Xyuz” o'rmon yong'inlari sababli 31 mingga yaqin odam majburiy evakuatsiya qilish to'g'risida bildirishnoma oldi.
Kaliforniyadagi yong'in oqibatida kamida 24 kishi halok bo'ldi.
Kaliforniyaning (AQSh) Los-Anjeles okrugidagi o'rmon yong'inlari oqibatida kamida 10 kishi halok bo'ldi. Ularning o'limini sud-tibbiyot ekspertizalari tasdiqladi.
Los-Anjeles o't o'chirish boshqarmasi Gollivud yaqinidagi hududlar aholisini evakuatsiya qilish to'g'risida buyruq chiqardi.
Los-Anjelesning (AQSh) Pasifik Paliseyds tumanida yirik o'rmon yong'ini sodir bo'lib, shaharni qalin tutun qopladi va mahalliy aholining evakuatsiya qilinishiga olib keldi.
Shu yilning 29-avgust kuni tungi soat 00:35da Toshkent viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Tezkor boshqaruv markaziga Boʻstonliq tumanidagi oʻrmon yer maydonlarida yongʻin sodir boʻlayotganligi haqida xabar kelib tushdi.
Hindistonning Uttarakxand shtatidagi yovvoyi tabiat qo'riqxonasidagi yong'inni o'chirish paytida kamida to'rt nafar o'rmon xodimi halok bo'ldi, to'rt kishi kuyish jarohatini oldi.