Ғолиб Муродов - 1981 йил Миришкор туманида туғилган. У Тошкент давлат аграр университети ва Тошкент молия институтини тамомлаган.
Тайинловга қадар у “Ҳудудгаз Қашқадарё” газ таъминоти филиали директори лавозимида ишлаб келаётган эди.
Муродов Ғолиб Неъматовични Муборак тумани ҳокими лавозимига тайинланди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармойиши билан полковник Мамасиддиқов Музаффаржон Мусажонович Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Академияси бошлиғи лавозимига тайинланди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори билан Жумаев Рустам Шухратович Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирининг ўринбосари – Молия, таъминот ва қурилиш департаменти бошлиғи вазифасини бажарувчи лавозимига тайинланди.
Жўраев Улуғбек Шухратжон ўғли Андижон вилоят ҳокимининг қурилиш, тўсиқларсиз муҳит яратиш, коммуникациялар, коммунал хўжалик, экология ва кўкаламзорлаштириш масалалари бўйича ўринбосари вазифасини бажарувчиси этиб тайинланди.
Ўзбекистон Республикаси Миллатлараро муносабатлар ва хориждаги ватандошлар масалалари бўйича қўмитаси раиси лавозимига Сариев Қаҳраман Раматуллаевич қайта тайинланди.