Махсус асбоб-анжомлар ёрдамида лифт эшиги очилиб, болалар вилоят ФВБ қутқарувчилари томонидан қутқарилди.
Қашқадарёда қатор ИИБ мулозимлари мукофотланди ва айримлари ишдан олинди.
Ҳукумат қарори билан тасдиқланган Қарши шаҳрининг янги бош режасига кўра, вилоят маркази кейинги 18 йил ичида Косон, Қарши ва Кўкдала туманлари ҳудудига қараб 7 минг 767 гектарга, яъни қарийб икки баравар кенгаяди.
Вилояти Экология бошқармаси Шаҳрисабз туман бўлими ходимлари ИИБ ҳамда ХПБ ходимлари билан ҳамкорликда туманда назорат тадбири ўтказилди.
Аэропортда учиш-қўниш йўлагининг узоқ муддат — 1983 йилдан бери ишлатилиши муносабати билан ҳамда ҳаво кемаларининг қўниши ва учиши хавфсизлигини таъминлаш мақсадида кенг капитал қурилиш ва таъмирлаш ишлари олиб борилади.
Муродов Ғолиб Неъматовични Муборак тумани ҳокими лавозимига тайинланди.
Қашқадарё вилояти Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси Касби туман бўлими ходимлари томонидан назорат тадбирлари ўтказилди.
Мазкур лойиҳа бўйича давлат томонидан инфратузилма учун ажратилган йирик маблағлар доирасида Ҳисорак қишлоғидан Ғелон туризм қишлоғига олиб борувчи йўл қурилмоқда, унинг узунлиги 22 км. ва эни 8 метрни ташкил этади.
Қашқадарё вилоят Экология атроф муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси Ғузор туман бўлими, туман ҳокимлиги ҳамда туман ИИБ ходимлари билан ҳамкорликда ноқонуний қум қазиш ҳолатларини аниқлашга қаратилган назорат тадбирлари ўтказилди.
Ижтимоий тармоқларда Қашқадарёлик ҳайдовчилар сурхондарёлик ҳайдовчиларни тошбўрон қилгани ҳақида хабарлар тарқалди. Вилоят ҳокимлиги ушбу хабарларга муносабат билдирди.