Қарздор ота бир неча йиллар давомида йиғилиб қолган салкам 36 миллион сўм алимент қарздорлигини тўлашдан бўйин товлаб келгани учун 15 сутка "ўтириб" чиққанди.
Мажбурий ижро бюроси Фурқат туман бўлими иш юритувига ЖИБ Бешариқ туман судининг 2024 йилнинг сентябрь ойида жиноий жарима ундириш билан боғлиқ ижро варақасига келиб тушди.
Ижтимоий тармоқларда газ ёки ёқилғи қўйиш шохобчалари фуқароларнинг мавжуд қарздорлиги сабабли, уларга хизмат кўрсатилмаётгани ҳақида хабарлар тарқалди.
Келгусида Н.Алиева фарзандлари билан алоҳида иссиққина хонадонда яшайдиган бўлди.
Андижон туманида яшовчи ота фарзандлари моддий таъминоти учун 19 000 АҚШ доллари миқдорида алимент тўлаб берди.
Қарздорларга тегишли 42,8 млрд сўмлик 26 та кўчмас мулклар, 2,5 млрд сўмлик 12 та автотранспорт воситалари ва 1,4 млрд сўмлик 9 та махсус техникалар жами 46,8 млрд сўмлик 47 та мол-мулклар хатланди.
Халқимизда “қинғир иш–келтирар ташвиш” деган нақл бор.
МИБ ходимлари 7 февраль куни қарздор алимент тўлаши керак бўлган фуқаро хонадонига борганида, у эса тўй тараддудини кўраётган эди.
Кредит мижозлар учун бир имконият, тўлов эса мажбуриятдир. Бироқ бу тушунчани фуқаро унга тегишли бўлган транспорт воситаси хатланганидан сўнг ҳис қилади.
Мажбурий ижро бюроси Булоқбоши туман бўлими иш юритувига фуқаролик ишлари бўйича Хўжаобод туманлараро судининг қарздор А.Т.дан ундирувчи “Капиталбанк” АТБ Андижон филиали фойдасига 12,3 млн. сўм кредит қарздорлигини ундириш ҳақидаги ижро ҳужжати келиб тушган.