Самарқанд вилоятида 10 апрелдан ичимлик ва оқова сув хизматлари бўйича янги тарифлар кучга киради.
Навоий вилоятида жойлашган “Elkimyo-suvtaʼminot” МЧЖ томонидан ичимлик суви етказиб бериш ва канализация хизматлари учун истеъмолчилардан 200 млн сўмдан ортиқ пул маблағлари олган.
Бу ҳақда “Ўзсувтаъминот“ АЖ бошқарув раиси ўринбосари Хуршид Раҳматуллаев маълум қилди.
Жорий йилда “Ўзсувтаъминот” акциядорлик жамияти ва унинг ҳудудий сув таъминоти корхоналари ҳамда назорат органлари билан ҳамкорликда сув таъминоти ва оқова сув тизимларига 8 500 та ноқонуний уланиш ҳолатлари аниқланди.
Шу йилнинг 4-октябрь куни “Сурхондарё сув таъминоти” АЖнинг 3 нафар техник ходими Қумқўрғон тумани “Дўстлик” маҳалласида жойлашган оқова сув қудуғини тозалаш жараёнида ҳаво етишмовчилиги сабабли ҳушидан кетди.
Жорий йилда Ўзбекистон ва Саудия Арабистони ўртасида дипломатик муносабатлар ўрнатилганига 32 йил бўлди.
Тошкент шаҳрида иссиқлик таъминоти хизматлари учун тартибга солинадиган нархлар қайта кўриб чиқилиб, иссиқ сув ва иссиқлик таъминоти учун тарифлар 15 фоизга оширилади.
Тошкент шаҳрининг Сергели ва Яшнобод туманларида таъмирлаш ишлари туфайли совуқ сув етказиб бериш вақтинча чекланди.
Профилактика-таъмирлаш ишлари сабали Тошкентнинг қатор туманларида 5 сентябрьдан 3-октябрьгача совуқ сув таъминоти режали тартибда вақтинча ўчирилади.
Ушбу лойиҳа нафақат техник инфратузилмани ривожлантиради, балки Тошкент шаҳрининг Сергели, Бектемир ва Янгиҳаёт туманларидаги санитар-эпидемиологик ва экологик ҳолатни яхшилайди.