Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 19 март куни Туркман халқининг миллий етакчиси, Туркманистон Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов билан телефон орқали мулоқот қилди. Икки томонлама муносабатлар ва минтақавий ҳамкорликнинг долзарб масалалари кўриб чиқилди.
Ўзбекистон ва Қирғизистон етакчилари бўлажак олий даражадаги уч томонлама учрашувга, шунингдек, Самарқанд шаҳрида ўтказиладиган "Марказий Осиё - ЕИ" саммити ва Иқлим форумига тайёргарлик кўриш масалаларига алоҳида тўхталдилар.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 18 март куни Тожикистон Республикаси Президенти Эмомали Раҳмон билан телефон орқали мулоқот қилди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 18 март куни Қозоғистон Республикаси Президенти Қасим-Жомарт Тоқаев билан телефон орқали мулоқот қилди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 26 февраль куни бўлиб ўтган телефон орқали мулоқотда Туркия Республикаси Президенти Режеп Таййип Эрдоғанни таваллуд куни билан самимий табриклади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Россия Федерацияси Президенти Владимир Путин 21 февраль куни бўлиб ўтган телефон орқали мулоқотда Ўзбекистон билан Россия ўртасидаги кенг қамровли стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада ривожлантириш ва мустаҳкамлашнинг долзарб масалаларини муҳокама қилдилар.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 26 январь куни бўлиб ўтган телефон орқали мулоқотда Беларусь Республикаси Президенти Александр Лукашенкони кеча бўлиб ўтган Президент сайловидаги ишончли ғалабаси билан самимий қутлади.
Ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов шу йилнинг 23 январь куни Миср ташқи ишлар вазири Бадр Абдулаъти билан телефон орқали мулоқот қилди.
Шу йилнинг 17 январь куни Ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Мўғулистон ташқи ишлар вазири Батмунх Баттсетсег хоним билан телефон орқали мулоқот қилди.
Ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Қирғизистон ташқи ишлар вазири Жеэнбек Кулубаев билан мулоқот қилди.