Рейд тадбирлари давомида электрон ёки бир марталик QR-чипталар ёрдамида тўловни амалга оширмаган шахсларга маъмурий баённома расмийлаштирилмоқда.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 169-моддаси (ўғрилик) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.
2027 йил 1 январдан бошлаб санъаткорлардан даромад солиғи мажбурий тартибда ундирилади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Самарқанддаги «Марказий Осиё - Европа Иттифоқи» биринчи саммити олдидан «Euronews»га берган интервьюси
Шу йилнинг 3-4 апрель кунлари Самарқанд шаҳрида "Марказий Осиё - Европа Иттифоқи" биринчи саммити бўлиб ўтади.
Охирги маълумотларга кўра, қурбонлар сони 2,7 минг нафардан ошган, 4,5 мингдан ортиқ киши жароҳатланган, 400 киши бедарак йўқолган.
Олмазор туманидаги Қорасарой кўчасининг Абдулла Қодирий кўчасидан Нурафшон кўчаси билан кесишган жойигача бўлган қисми сентябрь ойигача транспорт воситалари учун ёпилди.
Покистоннинг собиқ Бош вазири, мухолифатдаги “Адолат учун ҳаракат” партияси асосчиси Имрон Хон тинчлик бўйича Нобель мукофотига номзод сифатида кўрилди.
Шу йилнинг апрель ойида “Veolia Energy Tashkent” компанияси ёзги мавсум олдидан маҳаллий қозонхоналарида режалаштирилган таъмирлаш ишларини олиб боради.
“Брюне” жамоаси дарвозабони Ян де Бурга тўрт қути тухум топширилди.