Chegirma barcha yoʻnalishlar boʻyicha faqat bir kun – 2025-yil 28-yanvar kuni amal qiladi.
"Oʻztemiryoʻlyoʻlovchi" AJ matbuot xizmati 50 foizli chegirma bilan talabalar tomonidan qancha miqdorda chipta xarid qilinganini maʼlum qildi.
Respublika oliy taʼlim muassasalarida tahsil olayotgan talabalarga qishki taʼtil mobaynida mahalliy yoʻnalishdagi qatnovlar uchun chegirmalar eʼlon qilindi.
Chegirma muddati 2024-yil 23-dekabrdan 2025-yil 7-yanvarga qadar davom etadi.
Shu yilning 1-noyabrdan 30-noyabrga qadar mahalliy yoʻnalishlardagi yoʻlovchi poyezdlari uchun chegirma eʼlon qilindi.
Chegirmali aviachipta xarid qilinayotganda fuqarolar yonida pasporti yoki ID-kartasi boʻlishi kerak.
Qurbon hayiti bayrami munosabati bilan mamlakatimizda 16-17-18-iyun kunlari aholining dam olish vaqtlarini maroqli tashkil etish, ichki turizm yoʻnalishida sayohatlarga jalb etish maqsadida, bir qator chegirmalar joriy etildi.
“Uzbekistan Airways” 21-24-mart kunlari amalga oshiriladigan barcha mahalliy aviaqatnovlar uchun 30 foizlik chegirma eʼlon qildi.
Ushbu haftalik doirasida yoshlar uchun yoʻl va transport xarajatlariga, teatr, kinoteatr va konsertlarga kirishda maxsus chegirmalar beriladi, muzey va madaniy meros obyektlariga kirish esa mutlaqo bepul boʻladi.
Uzbekistan Airways 1-yanvardan boshlab barcha mahalliy yoʻnalishlar aviachiptalari tarifidan 15 foizlik chegirma eʼlon qiladi.