Чегирма барча йўналишлар бўйича фақат бир кун – 2025 йил 28 январь куни амал қилади.
"Ўзтемирйўлйўловчи" АЖ матбуот хизмати 50 фоизли чегирма билан талабалар томонидан қанча миқдорда чипта харид қилинганини маълум қилди.
Республика олий таълим муассасаларида таҳсил олаётган талабаларга қишки таътил мобайнида маҳаллий йўналишдаги қатновлар учун чегирмалар эълон қилинди.
Чегирма муддати 2024 йил 23 декабрдан 2025 йил 7 январга қадар давом этади.
Шу йилнинг 1 ноябридан 30 ноябрига қадар маҳаллий йўналишлардаги йўловчи поездлари учун чегирма эълон қилинди.
Чегирмали авиачипта харид қилинаётганда фуқаролар ёнида паспорти ёки ID-картаси бўлиши керак.
Қурбон ҳайити байрами муносабати билан мамлакатимизда 16-17-18 июнь кунлари аҳолининг дам олиш вақтларини мароқли ташкил этиш, ички туризм йўналишида саёҳатларга жалб этиш мақсадида, бир қатор чегирмалар жорий этилди.
«Uzbekistan Airways» 21-24 март кунлари амалга ошириладиган барча маҳаллий авиақатновлар учун 30 фоизлик чегирма эълон қилди.
Ушбу ҳафталик доирасида ёшлар учун йўл ва транспорт харажатларига, театр, кинотеатр ва концертларга киришда махсус чегирмалар берилади, музей ва маданий мерос объектларига кириш эса мутлақо бепул бўлади.
Uzbekistan Airways 1 январдан бошлаб барча маҳаллий йўналишлар авиачипталари тарифидан 15 фоизлик чегирма эълон қилади.