Turizm qoʻmitasi raisi oʻrinbosari S.Niyazov va Toshkent shahridagi Xalqaro Vestminster universiteti (TXVU) rektori K.Karimov TXVU talabalari va bitiruvchilari uchun yangi taʼlim va kasbiy imkoniyatlar yaratishga hamda Oʻzbekiston turizm sohasining barqaror rivojlanishiga koʻmaklashishga qaratilgan oʻzaro anglashuv Memorandumini imzolandilar.
Turizm qoʻmitasi delegatsiyasi Shvetsiya poytaxti Stokgolm shahrida oʻtkazilgan “Samarqand – Ipak yoʻlining durdonasi” deb nomlangan madaniy-maʼrifiy kechada ishtirok etdi.
Turizm qoʻmitasi raisining birinchi oʻrinbosari Jamshid Abdusalomov boshchiligidagi Oʻzbekiston delegatsiyasi Vladivostokda Primore oʻlkasi gubernatori Oleg Kojemyako bilan muzokaralar oʻtkazdi.
Turizm qoʻmitasi raisi U.Shadiyev boshchiligidagi delegatsiyaning Jakarta shahriga xizmat safari davomida qator ikki tomonlama uchrashuvlar oʻtkazildi.
Bugun Turizm qoʻmitasi delegatsiyasi Vladivostok shahrida (Primorsk oʻlkasi, Rossiya) “Admiral” va “Avtomobilist” xokkey jamoalari oʻrtasidagi oʻyinda muxlislarga Oʻzbekistonning boy madaniyati va anʼanalari bilan tanishish uchun noyob imkoniyat taqdim etadi.
Turizm qoʻmitasi raisi Umid Shadiyev Kuala-Lumpurda Malayziyaning “Air Asia” aviakompaniyasi direktori Benyamin Ismoil bilan uchrashuv oʻtkazdi, unda turizm sohasidagi hamkorlikni kengaytirish va qoʻshma loyihalarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Turizm qoʻmitasi raisi Umid Shadiyev Oʻzbekistonning Kuala-Lumpurdagi elchixonasida Malayziya turizm assotsiatsiyalari, xususan Islom turizm markazi (ITC), Malayziyadagi Bumiputera turoperatorlari assotsiatsiyasi (BIMUTRA), Umra va Haj sayohatlari boʻyicha mamlakatning yetakchi turkompaniyalari vakillari ishtirokida tashkil etilgan davra suhbatida ishtirok etdi.
Turizm qoʻmitasi raisi Umid Shadiyev Kuala-Lumpur shahrida MATTA (Malayziya turistik kompaniyalari va turoperatorlar assotsiatsiyasi) vitse-prezidenti Shayx Avad va bosh menejeri Maziya Mihat bilan muzokaralar oʻtkazdi.