“Oʻzbekgidroenergo” AJ: 2024-yil davomida amalga oshirilgan ishlar va 2025-yildagi rejalar” mavzusida matbuot anjumani oʻtkazildi.
Ushbu “zapravka“da 3,7 mlrd soʻmlik AI-80 markali avtobenzin noqonuniy tarzda sisternadan sotib yuborilgan.
“Oʻzbekgidroenergo” AJ ISO 37001:2016 “Korrupsiyaga qarshi kurash boshqaruv tizimi” boʻyicha milliy muvofiqlik va xalqaro sertifikatlarni qaytadan qoʻlga kiritdi.
Hozirgi kunda raqamli texnologiyalar barcha sohalarga va jamiyat hayotiga jadal surʼatlar bilan kirib bormoqda.
Yurtimizda oʻzbek tilining davlat tili sifatidagi oʻrni va ahamiyatini yanada oshirish, uni zamon talablari asosida rivojlantirish masalasi, shubhasiz, milliy oʻzligimizni anglash, millat ruhini saqlab qolish, yorugʻ kelajagimizni taʼminlashning eng muhim omilidir.
Loyiha doirasida Xitoyning “China National Technical Import and Export Corporation” kompaniyasi (CNTIC) tomonidan asbob-uskunalarni yetkazib berish borasida shartnoma imzolangan.
“Oʻzbekgidroenergo” aksiyadorlik jamiyatida XXRning yirik energetik kompaniyasi hisoblangan “China North Industries Group Corporation, Ltd.” (NORINCO) delegatsiyasi vakillari bilan uchrashuv oʻtkazildi.
Xabaringiz bor, mamlakatimizda har oyning toʻrtinchi chorshanbasida “Avtomobilsiz kun” tadbiri oʻtkazilmoqda.
“Oʻzbekgidroenergo” AJda joriy kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik koʻrish hamda gidroenergetika obyektlarini kuz-qish mavsumida barqaror ishlashini taʼminlash chora-tadbirlari boʻyicha yigʻilish oʻtkazildi.
Shu yilning, 3-sentyabr kuni “Oʻzbekgidroenergo” AJ Boshqaruv raisi Abdugʻani Sanginov Toshkent viloyati Boʻstonliq tumanida barpo etilayotgan “Quyi Chotqol GES” qurilish loyihasi obyektiga tashrif buyurdi.