Hozirda qarzdorga nisbatan jinoyat ishlari boʻyicha Andijon shahar sudi tomonidan 15 sutka maʼmuriy qamoq jazosi tayinlandi.
Andijon aeroporti 20-martdan muntazam yoʻlovchi qatnovlarini qabul qila boshlaydi.
Oltinko‘l tumanidagi “Ko‘hna vodiy bahori” fermer xo‘jaligida yangi 76 sxemada Xitoyning Xin Lu Zhong 52 navli chigiti ekildi.
Holat boʻyicha viloyat Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi rasmiy maʼlumot berdi.
Raqobat qoʻmitasi Andijon viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan oʻtgan yil davomida Avtomobillarga yoqilgʻi quyish shoxobchalari tomonidan isteʼmolchilarga yetkazib berilayotgan benzin mahsulotlari sifati yuzasidan oʻrganishlar oʻtkazildi.
Rahimov Ulugʻbek Odashevich Andijon viloyat hokimining qishloq va suv xoʻjaligi masalalari boʻyicha oʻrinbosari — viloyat qishloq xoʻjaligi boshqarmasi boshligʻi vazifasini bajaruvchisi etib tayinlandi.
Andijonda MCHJ rahbari sifatsiz, sanitariya-epidemiologik sertifikatlarining muddati oʻtgan 20 xil turdagi biologik faol qoʻshimchalarni ishlab chiqarib kelgani aniqlandi.
Andijon viloyatining Asaka tumanidagi maktablardan birini rekonstruksiya qilib berishni vaʼda qilgan MCHJ rahbari ajratilgan pul mablagʻlarini oʻzlashtirish yoʻli bilan talon-toroj qilgan.
MIB xodimlari tomonidan Andijon viloyatining Baliqchi tumanida ona oʻz farzandini maktabga yubormasdan uy yumushlarini qildirib kelgani aniqlandi.
Turizm maskanlariga boy boʻlgan Xoʻjaobod tumani togʻlarida 45 metr balandlikda boʻlgan osma koʻprik qurilmoqda.