Pullik yoʻl hisobiga Toshkentdan Andijonga borish vaqti 5 soatdan 3 soatgacha qisqaradi. Yoʻl transporti hodisalari esa 40 foizgacha kamayishi kutilmoqda.
Loyihaning 1-bosqichi umumiy uzunligi 171 km.ni tashkil etib, Toshkentdan Angrengacha boʻlgan avtomobil yoʻli va Qamchiq dovonini loyihalashtirish, qurish, moliyalashtirish, boshqarish va texnik xizmat koʻrsatishni oʻz ichiga oladi.
Bo'stonliq tumanidagi tog'li hududlarda joylashgan dam olish maskanlarida 2025 yil 12 yanvarga qadar fuqarolar tashrifi odatdagidan ko'proq bo'lishi kutilmoqda.
Baland piyodalar oʻtish yoʻli deb nomlangan yangi yoʻl belgisi piyodalar oqimi yuqori boʻlgan hududlar, maktablar, bolalar bogʻchasi, bolalar oʻyingohlari bor, cheklangan tezlik 30 km/s boʻlgan hududlarga oʻrnatiladi.
Bunga kabel tarmoqlarini oʻtkazish ishlari sabab boʻldi.
Joriy yilning noyabr oyida mazkur kompaniya vakillari yurtimizga safar qilishi kutilmoqda.
Transport vaziri oʻrinbosari Jasur Choriyev Toshkent-Andijon pulli avtomobil yoʻli qurilishi vaqti 6 yil 3 oyni tashkil etishini maʼlum qildi. Loyihaga koʻra, yoʻlda 10 ta tunnel boʻladi.
Toshkent shahar IIBB Yoʻl harakati xavfsizligi boshqarmasi yoʻl harakati qatnashchilariga tavsiya bilan chiqdi.
Surxondaryoda “GAI”ni haqorat qilgan aka-uka qamaldi.
Toshkent shahar hokimligi matbuot xizmati poytaxtdagi Avliyo ota koʻchasining bir qismi 10 kunga yopilishini eʼlon qildi.