Firibgarlikda ayblanayotgan ayol avvaliga xonandaning “gap”iga qoʻshilgan. Soʻngra oʻzini sitrus mevalar oldi-sotdisi bilan shugʻullanuvchi tadbirkor sifatida koʻrsatib, xonandaning 80 ming AQSH dollar mablagʻini oʻzlashtirgan.
Jinoiy guruhda ikki nafar tashkilotchi hamda 20ga yaqin operatorlar faoliyat yuritgan. Gumonlanuvchilardan 15 mingdan ortiq fuqarolarning abonent raqamlari, shaxsga doir maʼlumotlari boʻlgan.
Telegramda endi kontaktdan tashqaridagi kimdir birinchi marta xabar yuborganida, batafsil maʼlumot sahifasi taqdim etiladi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Toshkent shahri boshqarmasi va DXX xodimlari hamkorligida tezkor tadbir oʻtkazildi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Samarqand shahri boʻlimi tomonidan tadbirkorlik subyektlarining huquqlarini himoya qilish yuzasidan tergovga qadar tekshiruv oʻtkazildi.
AT “Xalq banki“ Qoʻqon universal bank xizmatlari markazi mansabdor shaxslari va boshqalar oldindan til biriktirib, bir guruh boʻlib, kompyuter texnika vositalaridan foydalanib, byudjet mablagʻlarini oʻzlashtirish yoʻli bilan talon-toroj qilgan.
Davlat xavfsizlik xizmati va Bosh prokuratura huzuridagi Departament xodimlari hamkorligida joylarda fuqarolarni noqonuniy tarzda chet davlatlarga yuborish holatlarining oldini olishga qaratilgan tezkor tadbir oʻtkazilmoqda.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning hududiy boʻlimlari hamda DXX xodimlari hamkorligida oʻtkazilgan tezkor tadbirda fuqarolarga imtiyozli kredit olib berishni vaʼda qilgan firibgarlar tegishli tartibda qoʻlga olindi.
Avvaldan tanish boʻlgan M.F. sotuvchi I.Z.ni 14 kun ichida pulini keltirib berishga ishontirib, narxi 20.000.000 soʻmlik turli tilla buyumlarni olib, na buyumlarni va na pullarini qaytaradi.
Telegram ijtimoiy tarmogʻida «Alisher Usmonov aksiyasi« nomli 200 dan ortiq guruh ochib, fuqarolarning pul mablagʻlarini oʻzlashtirayotgan 7 nafar shaxs qoʻlga olindi.