Joriy yil 25-martda Oʻzbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Yevropa tiklanish va taraqqiyot bankining (YETTB) Oʻzbekistondagi vakolatxonasi rahbari Andi Aranitasi bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Buyuk Britaniyaning Oʻzbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi Timoti Smart bilan uchrashdi.
Joriy yil 19-martda Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligida AQSh Kongressi Vakillar palatasining Gʻarbiy Virjiniya shtatidan aʼzosi Kerol Miller bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Joriy yil 18-martda Oʻzbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Vengriyaning “OTP Group” konserni delegatsiyasi bilan uchrashuv oʻtkazdi va guruh tarkibiga kiruvchi kompaniya bilan yirik investitsiya loyihasini amalga oshirish boʻyicha qator ikki tomonlama hujjatlarni imzolash marosimida ishtirok etdi.
Joriy yil 15-martda investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Qozogʻiston Respublikasi Savdo va integratsiya vaziri Arman Shakkaliyev bilan muzokaralar oʻtkazdi.
Shu yil 10-martda Oʻzbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Oʻzbekiston Respublikasi va Fransiya taraqqiyot agentligi (FTA) oʻrtasidagi 6-yillik maslahatlashuvlarda ishtirok etdi. Uchrashuvda, shuningdek, FTA, Proparco va Expertise France vakillari, yetakchi ekspertlar va tadbirkorlar qatnashdi.
Uchrashuvda ikki davlat o‘rtasidagi o‘zaro savdo hajmini 3 milliard dollarga yetkazish bo‘yicha aniq chora-tadbirlar belgilandi.
Joriy yil 11-12-fevral kunlari Oʻzbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Birlashgan Arab Amirliklarida amaliy tashrif bilan boʻlib, 2025-yilgi Butunjahon hukumatlar sammitida ishtirok etdi.
Joriy yil 11-fevralda Lahor shahrida Oʻzbekiston-Pokiston munosabatlari tarixida ilk bor “Made in Uzbekistan” milliy mahsulotlar koʻrgazmasi oʻz ishini boshladi.
Joriy yil 10-fevralda Oʻzbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov va Qozogʻiston Respublikasining Oʻzbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Beybut Atamqulov, tashqi ishlar vaziri oʻrinbosari Alibek Kuantyrov hamda savdo va integratsiya vaziri oʻrinbosari Kayrat Torebayev oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi.