Ҳозирда содир бўлган ёнғин юзасидан терговга қадар суриштирув ишлари олиб борилмоқда.
Ижтимоий тармоқларда ИИБ ходимлари фуқароларнинг яшаш хонадонида тинтув ўтказгани ҳақида хабарлар тарқалди. Ҳолат юзасидан расмий муносабат берилди.
Наманган вилоятининг Чуст туманида 4Р-112 магистрал йўл бўйида "Ҳунармандчилик маркази" ташкил этиш режалаштирилган. Ҳудуд замонавий инфратузилмага эга "Ҳунармандлар шаҳарчаси" сифатида фаолият юритади.
2025 йил 22 февраль, яъни келаётган шанба куни "Афсоналар водийси" тематик паркида "1-Халқаро Наманган авто фестивали" бўлиб ўтади.
Наманган вилояти Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси тезкор гуруҳи томонидан навбатдаги тунги рейд тадбири ўтказилди.
Эндиликда Косонсой чегара постидан Ош марказига, Ошдан эса Косонсойга доимий равишда қулай нархларда автобуслар қатнови амалга оширилади.
Тўрақўрғон туманидаги “Ёшлар” кичик саноат зонасида яна бир лойиҳа асосида янги корхона иш бошлади. 150 та янги иш ўрни яратилди.
14 январь – Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан Наманган вилоятида ҳам сана муносабати билан турли тадбирлар бўлиб ўтди.
Ҳуқуқ тартибот идоралари ходимлари иштирокида Наманган вилоятида тезкор тадбир ўтказилди.
Декабрь ойининг биринчи ҳафтасида Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлиги, Наманган вилояти туман ва вилоят ҳокимликлари вакилларидан иборат делегация Шинжон-Уйғур Автоном республикаси ва Пекин шаҳрига ташриф буюрди.