Shu yilning 26-mart, chorshanba kuni Toshkent, Nukus shaharlari hamda respublikaning barcha viloyatlari markazlarida navbatdagi “Avtomobilsiz kun“ aksiyasi oʻtkaziladi.
Shu yilning, 26-fevral kuni Toshkent, Nukus shaharlari, shuningdek, respublikaning barcha viloyatlari markazlarida navbatdagi “Avtomobilsiz kun“ aksiyasi boʻlib oʻtadi.
Respublikamizning barcha hududlarida 22-yanvar, chorshanba kuni joriy yilning birinchi “Avtomobilsiz kun” aksiyasi boʻlib oʻtadi.
23-oktabr, chorshanba kuni respublikamizning barcha hududlarida navbatdagi “Avtomobilsiz kun” aksiyasi oʻtkaziladi.
Bishkek hukumati tirbandlikka qarshi kurashish uchun shahar bo‘ylab avtotransport vositalarining harakatlanishiga cheklovlar joriy etish ko‘rinishidagi radikal choralarni taklif qilyapti.
Toshkentda 26-iyun, chorshanba kuni navbatdagi “Avtomobilsiz kun” aksiyasi boʻlib oʻtadi.
24-aprel, chorshanba kuni Toshkentda navbatdagi “Avtomobilsiz kun” aksiyasi oʻtkaziladi.
“Avtomobilsiz kun” jamoatchilik loyihasida vazirlik va idoralar, hududiy ijro etuvchi hokimiyat organlarining rahbar va masʼul xodimlari ish joyiga jamoat transportida kelib, namuna koʻrsatib borishi belgilandi.
Joriy yilning 28-aprel kuni Toshkent shahrida "Аvtomobilsiz kun" tadbiri oʼtkaziladi. Bu haqda Toshkent shahar hokimligi Matbuot xizmati xabar bermoqda.
22-sentyabr – Xalqaro avtomobilsiz kun munosabati bilan mamlakatimizda “Velosiped kuni” aksiyasi boʻlib oʻtdi.