Мамлакатимизда Президентимиз Шавкат Мирзиёев раҳнамолигида амалга оширилган тарихий ислоҳотлар бугун ҳаётимизни безаб турибди. Бу ўзгаришларнинг ҳар бири ҳаётимизга мазмун бағишлаб, халқимизнинг кўксини кўтарди, жамиятимизнинг янги қиёфасига асос солди. Муҳтарам Президентимиз 2021 йилда газетамизга берган тарихий интервьюсида айтганидек, бугунги Ўзбекистон – кечаги Ўзбекистон эмас, бугунги халқимиз ҳам кечаги халқ эмас.
Бугун Тошкент ахборот технологиялари университети Фарғона филиали фаоллар залида “Янги Ўзбекистон” ва “Правда Востока” газеталари кунлари доирасида ижодий учрашув бўлиб ўтди.
Тўрақўрғонда маънавий-маърифий тадбирлар доирасидаги «Газеталар кунлари»да марказий ҳамда вилоят расмий босма нашрлари масъул ходимлари қатнашди.
Навоий давлат кончилик ва технологиялар университетида ўтказилган тадбирда талаба-ёшлар, университет профессор-ўқитувчилари, "Янги Ўзбекистон" ва "Правда Востока" газеталари бош муҳаррири Салим Дониёров, таҳририятнинг бир гуруҳ ходимлари иштирок этди.
Ҳурматли ҳамкасблар, азиз юртдошлар! Бугун барчамиз учун тарихий кун — “Янги Ўзбекистон” газетасининг МИНГИНЧИ сони чоп этилди.
Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетида “Янги Ўзбекистон” ва “Правда Востока” газеталари кунлари” доирасида талабалар билан учрашув бўлиб ўтди.