Мазкур ҳолат юзасидан терговга қадар суриштирув ишлари олиб борилиб, ҳозирда суд тиббий экспертиза тайинланган.
Маълумотларга кўра, шу йил якунига қадар вилоятга яна 60 та автобус олиб келиш режалаштирилган.
Республика ихтисослаштирилган она ва бола саломатлиги илмий-амалий маркази Жиззах филиалидан янги туғилган чақалоқни олиб кетган аёл ИИБ ходимлари томонидан ушланди.
Вилоят ҳокимининг қарори билан Тошпўлатов Бекзод Турғуновични Зарбдор тумани ҳокими этиб тайинланди.
Шу йилнинг 6 январ куни Жиззах вилояти Жиззах шаҳри, Иттифоқ маҳалласидаги кўп қаватли уйларнинг бирида болакай эҳтиётсизлик оқибатида кир машинанинг қуритиш қисмида қисилиб қолганлиги тўғрисида ФВБга хабар тушган.
Подстанциянинг ишга туширилиши билан Фориш, Зафаробод, Шароф Рашидов, Пахтакор, Дўстлик, Мирзачўл ҳамда Жиззах шаҳри аҳолисини бир қисмининг электр таъминоти янада яхшиланади.
Жиззах вилоятидаги “Jizzax industrial toʻqima”, “Jizzax kenteks” ва “Baxmal quyosh nuri” МЧЖлар келишган ҳолда пахта толаси ва техник чигит маҳсулотлари нархини кескин оширгани аниқланди.
Шу йилнинг 26 октябрь куни Жиззах вилоятининг Пахтакор туманида “Faw” ва “Hоwо А7” русумли юк автомобиллари иштирокида йўл-транспорт ҳодисаси содир содир бўлди.
Жиззах вилоятининг Жиззах шаҳрида кредит қарздорлигини вақтида тўламай келган фуқаро вилоят ИИБ томонидан олиб борилган тезкор тадбирда қайнотасининг ер тўласидан топилди.
7–11 октябрь кунлари Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши вазири ўринбосари Искандар Қутбиддинов бошчилигидаги делегация Корея Республикасининг Сеул шаҳрида бўлди.