Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори.
Президентнинг тегишли қарорига кўра, 2025 йил 1 мартгача “Uzex Agro” электрон савдо платформасида аҳоли томорқалари ва деҳқон хўжаликлари ер майдонларида етиштирилган маҳсулотларни тўғридан-тўғри ташқи бозорларга сотиш имконияти яратилади.
“Uzagrostar xolding” компанияси фаолиятини ташкил этиш тўғрисида”ги Президент қарори (ПҚ-57-сон, 14.02.2025 й.) қабул қилинди.
Президент бугун ёшлар тадбиркорлигида мутлақо янги даврни бошлаб берадиган 3 та катта ҳужжатга имзо чекканини эълон қилди.
Абу-Даби шаҳрида Ўзбекистон Республикаси ва Бирлашган Араб Амирликлари Президентлари ўртасида бўлиб ўтган музокаралар якунида қатор ҳужжатлар имзоланди.
2024 йил 15 декабрдан ногиронлиги бўлган шахслар давлат мулкида бўлган жисмоний тарбия-соғломлаштириш ва спорт иншоотларида бепул шуғулланиши учун йўлланма берилади.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони
Адлия вазирлиги томонидан ўтказилган қонунчилик ҳужжатларининг тартибга солиш таъсирини баҳолаш ва коррупцияга қарши экспертиза тадбирлари натижаси 243 та қонунчилик ҳужжатида амалда ўз аҳамиятини йўқотган ва амалга ошириш механизмларига эга бўлмаган 350 та норма ва ҳуқуқий бўшлиқлар аниқланган эди.
Самарқанд вилоятидаги 11 та туман (шаҳар) ҳокимликларининг қабул қилган норматив-ҳуқуқий ҳужжатлари "рақобат тўғрисида"ги қонун талабларига тўғри келмади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Корея Республикаси Президенти Юн Сок Ёль ўртасида бўлиб ўтган самарали музокаралар якунлари бўйича икки томонлама ҳужжатларнинг салмоқли тўплами қабул қилинди.