Qashqadaryoda qator IIB mulozimlari mukofotlandi va ayrimlari ishdan olindi.
Shermuxamedov Abdumajid Mavlyanovich – Xorazm viloyati ichki ishlar boshqarmasi boshligʻi lavozimiga tayinlandi.
Fargʻona viloyatida IIB Tezkor xodimlari tomonidan oʻtkazilgan tezkor tadbirda Fargʻona viloyati Quva tumani “Soykeldi“ MFYda yashovchi shaxs oʻz xonadonida qimorxona tashkil etgani aniqlandi.
“14-yanvar Vatan himoyachilari kuni“ munosabati bilan 12-yanvar kuni soat 15:30 da Amir Temur xiyoboni boʻylab otliq kavaleriya boʻlinmalari ishtirokida “Otlar paradi“ boʻlib oʻtishi rejalashtirilgan.
Shu kunlarda firibgarlar tomonidan Telegram messenjeri orqali yuqori lavozimlarda ishlovchi vazirlik, idora va turli xil tashkilotlar rahbar hamda masʼul xodimlari nomidan soxta profillar yaratilib, qoʻl ostidagi xodimlarni aldash holatlari kuzatilmoqda.
Ijtimoiy tarmoqlarda Jizzax viloyatining Sharof Rashidov tumanida bir guruh fuqarolarning janjallashgani haqida xabarlar tarqaldi.
Toshkent shahar Sergeli tumanida tilanchilik uchun oʻzining 10 yoshli oʻgʻlidan foydalanib kelgan erkak qamaldi.
Fargʻona viloyatining Dangʻara tumanida oʻz xizmat vazifasini bajarayotgan IIB xodimi mast erkak tomonidan pichoqlanishi oqibatida vafot etdi.
Gʻijduvon tumanida Buxoro viloyati Ichki ishlar boshqarmasi xodimlarining oila aʼzolari uchun “Mehnat yarmarkasi” tashkil etildi. Bu haqda IIB matbuot xizmati xabar berdi.
Profilaktika inspektorini urgan shaxslarga nisbatan jinoyat ishi qoʻzgʻatilib, qamoqqa olindi.