Prezident yordamchisi Saida Mirziyoyeva AQSH Kongressi aʼzosi, Oʻzbekiston bilan hamkorlik boʻyicha parlament kokusi ishtirokchisi Kerol Miller bilan uchrashdi.
Koʻrgazma Oʻzbekiston Madaniyat va sanʼatni rivojlantirish jamgʻarmasi, Qozogʻiston Abilxon Qasteyev nomidagi Davlat sanʼat muzeyi hamda ikki davlat muzeylari bilan hamkorlikda tashkil etilgan.
Shu yilning 18-mart kuni Prezident maslahatchisi Saida Mirziyoyeva Qozogʻiston Respublikasi Davlat maslahatchisi Yerlan Karin bilan uchrashdi.
Prezident yordamchisi Saida Mirziyoyeva gʻoyasi bilan yaratilgan “Lazgi. Muhabbat va qalb raqsi” balet spektakli Qozogʻistonda ham namoyish etildi.
«Bugun xalqaro xotin-qizlar kunida men ushbu chinakam bahoriy ayyom bilan barcha hamfikr opa-singillarimni tabriklayman.
Shu yilning 5-mart kuni Prezident yordamchisi Saida Mirziyoyeva Qozogʻistonning Oʻzbekistondagi elchisi Beybut Atamkulov bilan uchrashdi.
Ushbu forumda Xalqaro ilm-fan sohasidagi ayollar kuni nishonlandi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti yordamchisi Saida Mirziyoyeva oʻzining telegramdagi sahifasida Oʻzbekistonning Jahon savdo tashkilotiga (JST) aʼzo boʻlish jarayonidagi hozirgi holat haqida qisqacha maʼlumot berdi.
Uchrashuvda UNICEF, UNESCO, UNDP, IHTT, Jahon banki va boshqalar bilan taʼlim masalasiga yangi yondashuvlar muhokama qilindi.
Joriy yilning aprel oyida Samarqandda “Yevropa Ittifoqi – Markaziy Osiyo” sammiti boʻlib oʻtadi.