12 oy mobaynida yoʻl harakati qoidalarini buzmagan haydovchilarga ragʻbatlantirish tariqasida, keyingi davrda yoʻl harakati qoidalarini birinchi marta buzganligi uchun birinchi jarima bali hisoblanmaydi.
“Samarqand viloyatining Samarqand shahri, Samarqand va Oqdaryo tumanlari chegaralarini oʻzgartirish toʻgʻrisida“gi Oliy Majlis Qonunchilik palatasining qarori loyihasi tayyorlanmoqda.
2025-yil 1-noyabrgacha plastik mahsulotlar ishlab chiqaruvchilar hamda import qiluvchilarga oʻzlari ishlab chiqargan va import qilgan mahsulotlardan hosil boʻladigan chiqindilarni utilizatsiya qilish majburiyatini yuklash boʻyicha meʼyoriy hujjat loyihasini ishlab chiqish taklif etilmoqda.
Prezident Farmoni loyihasi keng jamoatchilik muhokamasiga qoʻyilgandi.
Loyihaga koʻra, avtobus va metropolitenda yoʻl haqi uch ming soʻm, elektron toʻlov tizimi orqali toʻlaganda esa bir ming yetti yuz soʻm deb belgilanishi mumkin.
“Qishloq xo‘jaligi kadrlarining malakasini oshirish va qayta tayyorlash instituti faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi prezident qarori loyihasi e’lon qilindi.
Vazirlar mahkamasining 24.07.2024-yildagi “Oʻzbekiston respublikasi sogʻliqni saqlash vazirligi huzuridagi tibbiyot tashkilotlarini litsenziyalash va akkreditatsiyalash markazi faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi vmq-444-sonli qarori qabul qilindi.
Vazirlar Mahkamasining “Oʻzbek tili va adabiyot fani boʻyicha milliy sertifikat imtihonida yuqori ball (daraja) toʻplagan yoshlarga imtihon topshirish xarajatlarini toʻliq qoplab berish tartibini joriy etish toʻgʻrisida”gi qarori loyihasi eʼlon qilindi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentning “Gaz taʼminoti tizimida bozor mexanizmlarini joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori loyihasi eʼlon qilindi.
“Butunjahon turizm tashkiloti (UNWTO) shafeligidagi Xalqaro turizm akademiyasini tashkil etish toʻgʻrisida” hukumat qarori loyihasi eʼlon qilindi.