12 ой мобайнида йўл ҳаракати қоидаларини бузмаган ҳайдовчиларга рағбатлантириш тариқасида биринчи жарима бали ҳисобланмайди.
“Самарқанд вилоятининг Самарқанд шаҳри, Самарқанд ва Оқдарё туманлари чегараларини ўзгартириш тўғрисида“ги Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг қарори лойиҳаси тайёрланмоқда.
2025 йил 1 ноябргача пластик маҳсулотлар ишлаб чиқарувчилар ҳамда импорт қилувчиларга ўзлари ишлаб чиқарган ва импорт қилган маҳсулотлардан ҳосил бўладиган чиқиндиларни утилизация қилиш мажбуриятини юклаш бўйича меъёрий ҳужжат лойиҳасини ишлаб чиқиш таклиф этилмоқда.
Президент Фармони лойиҳаси кенг жамоатчилик муҳокамасига қўйилганди.
Лойиҳага кўра, автобус ва метрополитенда йўл ҳақи уч минг сўм, электрон тўлов тизими орқали тўлаганда эса бир минг етти юз сўм деб белгиланиши мумкин.
“Қишлоқ хўжалиги кадрларининг малакасини ошириш ва қайта тайёрлаш институти фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Президент қарори лойиҳаси эълон қилинди.
Вазирлар маҳкамасининг 24.07.2024 йилдаги "Ўзбекистон республикаси соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги тиббиёт ташкилотларини лицензиялаш ва аккредитациялаш маркази фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида"ги вмқ-444-сонли қарори қабул қилинди.
Вазирлар Маҳкамасининг “Ўзбек тили ва адабиёт фани бўйича миллий сертификат имтиҳонида юқори балл (даража) тўплаган ёшларга имтиҳон топшириш харажатларини тўлиқ қоплаб бериш тартибини жорий этиш тўғрисида”ги қарори лойиҳаси эълон қилинди.
Ўзбекистон Республикаси Президентнинг “Газ таъминоти тизимида бозор механизмларини жорий этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори лойиҳаси эълон қилинди.
“Бутунжаҳон туризм ташкилоти (UNWTO) шафелигидаги Халқаро туризм академиясини ташкил этиш тўғрисида” ҳукумат қарори лойиҳаси эълон қилинди.