Oʻzbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Temur Kapadze 2026-yilgi Jahon chempionati saralashi 3-bosqich “A” guruhi 8-turidan oʻrin olgan Eronga qarshi oʻyin oldidan matbuot anjumanida ishtirok etib, oʻz fikrlari bilan oʻrtoqlashdi.
Ertaga JCH-2026 saralashi doirasida Oʻzbekiston futbol boʻyicha milliy terma jamoasi Eronga qarshi oʻyin oʻtkazadi.
Sofascore Oʻzbekiston-Qatar bahsida oʻzbekistonliklar oʻyini uchun oʻz bahosini eʼlon qildi.
Joriy yilning 21-oktyabridan 4-noyabrigacha Chernogoriyaning Budva shahrida sportning boks turi boʻyicha yoshlar oʻrtasidagi Jahon chempionati bahslari boʻlib oʻtdi.
Albaniyaning Tirana shahrida sport kurashlari boʻyicha U23 yosh toifasida oʻtayotgan jahon chempionatining ikkinchi kunida Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Alisher Gʻaniyev oltin medalni qoʻlga kiritdi.
Futbol boʻyicha Oʻzbekiston milliy terma jamoasining Jahon chempionati saralashi doirasidagi keyingi 2 ta oʻyini uchun Doha — Vyentyan — Toshkent yoʻnalishi boʻyicha maxsus charter reys tashkil etiladi.
Oʻzbekiston terma jamoasi markaziy himoyachisi Rustam Ashurmatov Eron bilan uchrashuvda olgan sariq kartochkasi tufayli BAAga qarshi bahsni oʻtkazib yuborishga majbur edi.
Oʻzbekiston milliy terma jamoasi “A” guruhidan joy oldi.
Qozogʻistonning Olma-Ota shahrida velosportning shosse yoʻnalishi boʻyicha kattalar va yoshlar oʻrtasidagi Osiyo Chempionatida sportchilarimiz 5 ta medalni koʻlga kiritdi.
Prezident Shavkat Mirziyoyevning Oʻzbekiston olimpiya terma jamoasiga yoʻllagan tabrigini oʻqib eshittirdi.