Ўзбекистон ва Сан-Марино ўртасидаги дипломатик муносабатлар 2021 йил 3 февралда ўрнатилган.
Ўзбекистон дипломатларининг саъй-ҳаракати билан бир йилга қамалган ватандошимиз Х.Н. суд залидан айбсиз деб топилиб озод қилинди.
Ўзбекистон элчиси (қароргоҳи Мадрид шаҳрида жойлашган) Фаррух Турсунов Андорра ҳамраиси, Франция Президенти Эммануэль Макронга ишонч ёрлиқларини топширди.
Латвияга ишлаш мақсадида келган ва оғир касалликка чалинган юртдошимиз Ўзбекистон элчихонаси ходимлари кўмагида оиласи бағрига қайтарилди.
Британия Бош вазирининг савдо вакиллари лавозими 2012 йилда жорий этилган бўлиб, ушбу ўринга мамлакат парламентининг етакчи намоёндалари тайинланади.
Элчи Абдуқодир Ҳусановни ўзбек футболи ифтихори деб атаб, унинг дунёнинг энг кучли лигаларидан биридаги муваффақиятли йўли ёш авлод учун катта илҳом манбаи бўлишини таъкидлади.
Депортация Ўзбекистон Республикаси ва Туркия Ички ишлар вазирлиги ҳамкорлигида амалга оширилди.
Шу йилнинг 14 январь куни Истанбул шаҳридаги Бош консулхонага қўлбола спиртли ичимлик истеъмоли оқибатида заҳарланиб вафот этган 5 нафар юртдошларимизнинг яқин қариндошлари мурожаат қилди.
Ўзбекистоннинг Россия Федерациясидаги Элчихонасининг штат жадвалига, биринчи котиб – Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги вакили қўшимча лавозими киритилди.
2024 йил 1 декабрдан бошлаб Россияга кириш ва чиқишда чет эл фуқаролари ва фуқаролиги бўлмаган шахслар учун биометрик маълумотларни тақдим этиш бўйича эксперимент бошланади.