Давлат хавфсизлик хизматининг Тошкент вилояти бўйича бошқармаси ходимлари томонидан Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент билан ҳамкорликда Бўстонлиқ туманида ноқонуний ер савдосининг олдини олишга қаратилган тезкор тадбир ўтказилди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг ҳудудий бўлимлари ва ДХХ ходимлари ҳамкорлигида Сирдарё, Навоий вилоятларида фуқароларни ноқонуний равишда чет элга юбориш ҳолатларини олдини олишга қаратилган тезкор тадбир ўтказилди.
Давлат хавфсизлик хизмати томонидан ўтказилган тезкор тадбирда Самарқанд шаҳридаги хонадонларнинг бирида синтетик гиёҳвандлик воситаларини тайёрлаш учун мўлжалланган яширин лаборатория ташкил қилингани аниқланди.
Давлат хавфсизлик хизматининг Андижон вилояти бўйича бошқармаси томонидан прокуратура ва ички ишлар органлари билан ҳамкорликда адвокатларнинг ноқонуний ҳаракатларини фош этишга қаратилган тезкор тадбир ўтказилди.
Жиноий гуруҳда икки нафар ташкилотчи ҳамда 20га яқин операторлар фаолият юритган. Гумонланувчилардан 15 мингдан ортиқ фуқароларнинг абонент рақамлари, шахсга доир маълумотлари бўлган.
Вилояти Экология бошқармаси давлат инспекторлари томонидан Миришкор тумани ҳудудларида ноқонуний балиқ овининг олдини олишга қаратилган назорат тадбири ўтказилди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Марғилон шаҳри бўлими ва ДХХ ходимлари ҳамкорлигида тезкор тадбир ўтказилди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Миробод тумани бўлими томонидан ўтказилган тезкор тадбирда тегишли ҳужжатлари бўлмаган дори воситаларини сотувга қўйган дорихона фош этилди.
“Хавфсиз ҳудуд“ тезкор профилактик тадбири доирасида Қибрай тумани “Аҳиллик“ маҳалласи ҳудудида, Тошкент вилояти ИИББ 1-минтақавий ҳудуд, патруль-пост хизмати ходимлари томонидан “закладчик“лар билан боғлиқ ҳолат фош этилди.