Ўтказилган текширувларда ушбу шохобча қарийб 600 млн сўмлик табиий газдан ноқонуний фойдалангани аниқланди.
Охирги икки йилда уй-жой қурилиши бўйича 5,5 мингдан зиёд қоидабузарлик аниқланган. Хусусан, 88 та ҳолатда пудратчилар лойиҳага зид равишда уйларга ортиқча 1-2 қават қўшиб қурган.
Тошкент шаҳрида ихтисослаштирилган хизматлар томонидан ноқонуний қурилмаларни бартараф этиш ишлари давом эттирилмоқда.
«Ўзбекистон миллий электр тармоқлари» АЖ томонидан қурилаётган Мурунтов 500/220 kw нимстанциясининг қурилиш жараёнини ўрганилди.
Самарқанд шаҳрининг Қорасув массивида ўтказилган назорат тадбирлари давомида янгидан қурилаётган мактаб биносида бир қатор қоидабузарликлар аниқланиб бузиб ташланди.
Самарқанд шаҳридаги кўп қаватли уйнинг пентхаус қисмида ўзбошимчалик билан бассейн қурилгани аниқланди.
Самарқандда рухсат этилмаган биноларга қарши кураш доирасида беш қаватли бино бузиб ташланди.
Фарғонада фуқаро М.Б томонидан 3 гектар суғориладиган ер майдонига ноқонуний равишда турар жой бинолари қуриб олган.
Кадастр агентлигининг Тошкент вилояти бошқармаси томонидан 2023 йил давомида олиб борилган назорати тадбирлари давомида жами 3 949 та ерга оид ҳуқуқбузарлик ҳолатлари аниқланган.
Сенатнинг Суд-ҳуқуқ масалалари ва коррупцияга қарши курашиш қўмитаси ҳамда прокуратура органлари фаолияти устидан назорат қилувчи комиссияси йиғилишида қурилишда аниқланган камчиликлар танқид қилди.