Ўзбекистон ва Туркманистон ўртасида 2025 йил 25 февралдан эркин савдо режими жорий этилди.
Хитой – Қирғизистон – Ўзбекистон темир йўли қурилиши 27 декабрь куни бошланади. Бу ҳақда бугун Бишкекда бўлиб ўтган III Халқ қурултойида Қирғизистон президенти Садир Жапаров маълум қилди.
Қирғизистонда Хитой-Қирғизистон-Ўзбекистон темир йўли қурилиши учун ер ажратилди. Мамлакат Вазирлар Маҳкамаси раҳбари Оқилбек Жапаров тегишли қарорни имзолади.
Жанубий Корея Республикасида ташкил этилаётган 19-Халқаро стандартлар олимпиадаси (ISO - International Standards Olympiad) да иштирок этиш учун Ўзбекистон делегацияси етиб борди.
2024 йилнинг 3 август куни Душанбе шаҳрида Тожикистон ва Ўзбекистон ўртасида Марказий Осиё трансчегаравий дарёларининг сув ресурсларидан комплекс фойдаланиш бўйича қўшма Ишчи гуруҳининг 7-мажлиси бўлиб ўтди.
Ўзбекистонда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ва Халқ депутатлари Кенгашларига сайловлар жорий йилнинг 27 октябрь кунига белгиланди.
Қозоғистон ва Ўзбекистон ҳаво ҳудуди орқали ўтувчи янги Т916 ҳаво йўналиши очилди. Шунингдек, бу Европадан Жануби-Шарқий Осиёга парвозлар учун қўшимча йўналишлардан бири ҳисобланади.
Ўш шаҳрида (Қирғизистон) сел оқибатида ҳалок бўлган оиланинг икки нафар аъзосининг жасади Ўзбекистондан топилди.
Ўш вилоятининг Новқат туманидаги вайронкор селдан жабр кўрган қишлоқлар учун Ўзбекистондан 95 тонна инсонпарварлик ёрдами етиб келди. Бу ҳақда Қирғизистон Фавқулодда вазиятлар вазирлиги хабар бермоқда.