2025 йил 6 январда Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг "Портлаш хавфи бўлган муҳитларда ишлатиладиган асбоб-ускуналар хавфсизлиги тўғрисидаги техник регламентни тасдиқлаш ҳақида"ги 2-сонли қарори қабул қилинди.
“Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Саноат, радиация ва ядро хавфсизлиги қўмитаси ҳузуридаги “Радиация ва ядро хавфсизлиги илмий-техник маркази” давлат муассасаси фаолиятини йўлга қўйиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Ҳукумат қарори (27-сон, 21.01.2025 й.) қабул қилинди.
Вазирлар Маҳкамасининг қарори (30-сон, 22.01.2025 й.) билан Ҳукуматининг айрим қарорларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди.
Вазирлар Маҳкамасининг 18.12.2024 йилдаги 848-сон қарори билан мактабгача таълим тизимини рақамлаштириш ва мактабгача таълим ташкилотлари фаолиятини янада такомиллаштиришнинг қўшимча чора-тадбирлари белгиланди.
Вазирлар Маҳкамасининг 2024 йил 13 декабрдаги «Нукус шаҳрининг бош режасини тасдиқлаш тўғрисида»ги ВМҚ-837-сон қарори қабул қилинди.
Бу бўйича Вазирлар Маҳкамасининг тегишли фармойиши қабул қилинди.
Президентимиз айтилган долзарб вазифаларни бажаришда янги Ҳукуматнинг Қонунчилик палатаси билан янада самарали ҳамкорлик олиб бориши муҳим аҳамиятга эга эканини таъкидлади.
Президентимиз иқтисодиёт ва аҳоли даромадларини ўстиришда юқори қўшилган қиймат яратадиган саноат тармоқларига алоҳида аҳамият қаратиш кераклигини қайд этди.
Камбағалликни қисқартириш ва аҳоли фаровонлигини оширишга жами 46,5 триллион сўм маблағ сарфланади.
Жорий йилнинг 27 октябрь куни ўтказилган Парламент сайловларига мувофиқ, Олий Мажлис палаталари янги таркибда шакллантирилди.