Шу йилнинг 26 март, чоршанба куни Тошкент, Нукус шаҳарлари ҳамда республиканинг барча вилоятлари марказларида навбатдаги “Автомобилсиз кун“ акцияси ўтказилади.
Шу йилнинг, 26 февраль куни Тошкент, Нукус шаҳарлари, шунингдек, республиканинг барча вилоятлари марказларида навбатдаги “Автомобилсиз кун“ акцияси бўлиб ўтади.
Республикамизнинг барча ҳудудларида 22 январь, чоршанба куни жорий йилнинг биринчи "Автомобилсиз кун" акцияси бўлиб ўтади.
23 октябрь, чоршанба куни республикамизнинг барча ҳудудларида навбатдаги «Автомобилсиз кун» акцияси ўтказилади.
Бишкек ҳукумати тирбандликка қарши курашиш учун шаҳар бўйлаб автотранспорт воситаларининг ҳаракатланишига чекловлар жорий этиш кўринишидаги радикал чораларни таклиф қиляпти.
Тошкентда 26 июнь, чоршанба куни навбатдаги «Автомобилсиз кун» акцияси бўлиб ўтади.
24 апрель, чоршанба куни Тошкентда навбатдаги «Автомобилсиз кун» акцияси ўтказилади.
«Автомобилсиз кун» жамоатчилик лойиҳасида вазирлик ва идоралар, ҳудудий ижро этувчи ҳокимият органларининг раҳбар ва масъул ходимлари иш жойига жамоат транспортида келиб, намуна кўрсатиб бориши белгиланди.
Жорий йилнинг 28 апрель куни Тошкент шаҳрида "Автомобилсиз кун" тадбири ўтказилади. Бу ҳақда Тошкент шаҳар ҳокимлиги Матбуот хизмати хабар бермоқда.
22 сентябрь – Халқаро автомобилсиз кун муносабати билан мамлакатимизда “Велосипед куни” акцияси бўлиб ўтди.