Ушбу хизмат Ягона интерактив давлат хизматлари порталида ишга туширилган бўлиб, пуллик хизмат ҳисобланади.
Ижтимоий тармоқларда жанжал сабаб ҳайдовчи “Gentra” русумли автотранспорт воситасини одамлар устига ҳайдагани ҳақида хабарлар тарқалди.
Вазирлар Маҳкамаси қарори билан утилизация йиғимлари электромобилнинг ишлаб чиқарилган йилига қараб 45 млн сўмдан 78,75 млн сўмгача этиб белгиланди.
Сирдарё туманидаги Асака Моторс автомобил заводида йўловчилар ва юк ташишга мўлжалланган янги «WULING N111» автомобили ишлаб чиқарила бошланди.
Статистика агентлигининг дастлабки маълумотларига кўра, автомобил ишлаб чиқариш саноатида 2024 йилнинг январь-декабрь ойларида йирик корхоналар томонидан 424 808 дона ҳар хил турдаги енгил автомобиллар ишлаб чиқарилган.
“UzAuto Motors” компанияси шу йил 16 январь куни куни “Chevrolet Cobalt” автомобили учун яна контрактация очилишини эълон қилди.
Ўзбекистонга ўтган йилнинг январь ноябрь ойларида энг кўп Хитойдан енгил автомобиль импорт қилинган.
Автомобилларни харид қилиш учун шартномалар фақат savdo.uzavtosanoat.uz веб-сайти ва "UzAvtoSavdo" иловаси орқали онлайн тарзда тузилиши мумкин.
Ўзбекистон автомобиль ишлаб чиқариш саноатида 2024 йилнинг январь ноябрь ойларида йирик корхоналар томонидан 382 минг 905 дона ҳар хил турдаги енгил автомобиллар ишлаб чиқарилган.
Президент Шавкат Мирзиёевга автомобил саноатида қилинаётган ишлар ва 2025 йилга мўлжалланган режалар ҳақида ахборот берилди.