Agar Ramazon hayitining 1-kuni 31-mart – dushanba kuniga toʻgʻri kelsa, MK 208-moddasiga koʻra, Roʻza hayit (Iyd al-Fitr) diniy bayramining birinchi kuni ishlanmaydigan bayram kunidir.
Adliya vazirligi Navroʻz bayrami munosabati bilan dam olish kunlarini maʼlum qildi.
Kambagʻallikni qisqartirish va bandlik vazirligi 8-mart Xotin-qizlar kuni va Navroʻz bayrami munosabati bilan dam olinadigan kunlarni eʼlon qildi.
Hozirdan shu kabi savollar barchani qiynayotgani tabiiy. Keling hozir ushbu kun munosabati bilan necha kun dam olishimizni bilib olamiz.
Dam olish va ovqatlanish uchun tanaffus berish vaqti va uning aniq davomiyligi ichki mehnat tartibi qoidalarida yoki xodim va ish beruvchi oʻrtasidagi kelishuvga koʻra belgilanadi.
Oʻzgidromet respublika boʻyicha 2025-yil 14-16-fevral kunlariga ob-havo prognozini eʼlon qildi.
Yurtimizdagi teatrlarning 9-fevral, yakshanba kungi repertuari bilan tanishing:
“Yangi yil bayramini nishonlash davrida qoʻshimcha ishlanmaydigan kunni belgilash va dam olish kunini koʻchirish toʻgʻrisida”gi Prezident qarori (452-son, 24.12.2024-y.) qabul qilindi.
Bugundan boshlab Oʻzbekiston hududiga Kaspiy dengizi hududlaridan nam va sovuq havo masslari kirib kelishi boshlandi.
Dam olish kunlari Oʻzbekiston boʻyicha havo biroz bulutli boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi. Harorat kunduzi +10…+15, kechalari 0…-3 daraja boʻlishi kutilmoqda.