Maʼlumotlarga koʻra, masjidlar joylashgan boshqa koʻchalarda ham avtotransport vositalarining harakati vaqtincha cheklanadi.
Chilonzor tumanining ayrim ko‘chalarida soat 17:00 dan soat 23:30 gacha bo‘lgan vaqt oralig‘ida avtotransport vositalari harakati vaqtinchalik cheklanadi.
Bugundan boshlab Ai-80 benzini narxining sotuvchining boshlangʻich narxiga nisbatan 5 foiz miqdorida oʻsishiga cheklov joriy etildi.
Futbol boʻyicha Oʻzbekiston va Eron uchrashuvi sabab soat 22:00 gacha Toshkentning Chilonzor, Choʻponota va Bunyodkor koʻchasining bir qismida transport harakati cheklanadi.
Joriy yilning 18-sentyabridan 15-oktyabrga qadar Bobur koʻchasining bir qismida avtotransport vositalarining harakati cheklanadi.
Ertaga Oʻzbekistonning uch shahri — Toshkent, Buxoro va Andijonda Futzal boʻyicha 2024-yilgi FIFA jahon chempionati boʻlib oʻtadi. Markaziy Osiyoda ilk bor oʻtadigan mazkur turnir 14-sentyabrda boshlanib, 6-oktabrgacha davom etishi rejalashtirilgan.
Joriy yilning 6, 7 va 8-sentyabr kunlari Alisher Navoiy nomidagi Oʻzbekiston milliy kutubxonasi hamda Hyatt mehmonxonasiga tutash maydonda yirik koʻngilochar tadbir – Pepsi Music Fest boʻlib oʻtadi.
Toshkent shahrining Mirzo Ulugʻbek tumanidagi bir qator koʻchalarda qurilish taʼmirlash ishlari olib borilishi sababli transport vositalarining harakati qisman cheklanmoqda.
Toshkent shahrida harakatlanadigan avtobuslar tezligi soatiga 50 kilometrgacha cheklanmoqda.