Matbuot anjumanida Qoraqalpogʻiston Respublikasi sudi raisi Kamal Tarixov va boshqalar odil sudlovni amalga oshirish, fuqarolarning huquq va erkinliklarini himoya qilish maqsadida 2024-yil davomida amalga oshirilgan ishlar haqida toʻliq va batafsil maʼlumotlar berdi.
Bugun, 24-dekabr kuni Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligida Madaniyat vazirligi tomonidan 2024-yilda amalga oshirilgan ishlar sarhisobi hamda 2025-yildagi istiqbolli rejalarga bagʻishlangan matbuot anjumani boʻlib oʻtdi.
6 ta poligon tartibga keltiriladi hamda 22 ta chiqindilarni qayta yuklash stansiyalari quriladi.
Ayni paytda universitetda 56 ta bakalavriat yoʻnalishi, 59 ta magistratura mutaxassisligi boʻyicha 33 mingdan ortiq talabalar tahsil olmoqda.
BMT maxsus maʼruzachisi Balakrishnan Rajagopal Oʻzbekistonda uy-joyga boʻlgan huquq qonunda himoyalangani va kundalik hayotda amalga oshirilayotgani oʻrtasida katta tafovut mavjudligini taʼkidladi.
2-fevral kuni O’zbekiston Milliy matbuot markazida taniqli jurnalist Sharofiddin To’laganovning “Bu sirli dunyo” hamda “Turkiya mening nigohimda” nomli kitoblari taqdimoti bo’lib o’tdi.
Tadbirda Jurnalistlar uyushmasi raisi v.b., uyushma mas’ullari, O’zDJTU professor-o’qituvchilari, talabalar ishtirok etdi.
2023-yil 16-noyabr kuni Oʻzbekiston milliy matbuot markazida “Oʻzagrosugʻurta” AJ tomonidan joriy yilning oʻtgan davri mobaynida amalga oshirilgan ishlar, kelgusidagi rejalar va sohadagi yangiliklar yuzasidan matbuot anjumani boʻlib oʻtdi.
OKAda Togʻ-kon sanoati va geologiya vazirligi mutasaddilari ishtirokida oʻtkazilgan matbuot anjumanida Togʻ-kon sanoati va geologiya vazirligining 2023-yil 1- yarim yillikda amalga oshirgan ishlari va ruxsat etuvchi hujjatlarni rasmiylashtirish jarayonlari shaffofligi haqida maʼlumot berildi.
Oʻzbekiston Milliy matbuot markazida Oʻzbekiston Badiiy akademiyasi rahbariyati va mutasaddilari ishtirokida matbuot anjumani boʻlib oʻtdi.