Сурхондарёда давлат захирасида бўлган ерни сотмоқчи бўлган фирибгар ушланди
Фуқаро Б.М.нинг Сурхондарё вилояти ИИББ ЖҚБ Ер ресурслари талон-торож қилинишига қарши курашиш бўлинмасига қилган мурожаатига асосан, вилоят прокуратураси ва бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари билан ҳамкорликда тезкор тадбир ўтказилди.
Қайд этилишича, ўтказилган тезкор тадбирда фуқаро Ж.Д. Қумқўрғон тумани “Хўжамулки“ маҳалласи ҳудудида жойлашган давлат захирасидаги 0,43 гектар ер майдонини ўзига тегишли эканлигига ишонтириб, ушбу ер майдонини 187 млн. сўмга сотишини айтиб, келгусида танишлари орқали ерни унинг номига расмийлаштириб беришни ваъда қилиб, келишилган пулни олаётган вақтида, ашёвий далил билан ушланди.
Ҳозирда ҳолат юзасидан Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаментининг вилоят бошқармаси томонидан Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми “а” банди билан жиноят иши қўзғатилди.