Давлат хавфсизлик хизматининг Тошкент вилояти бўйича бошқармаси ходимлари томонидан Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент билан ҳамкорликда Бўстонлиқ туманида ноқонуний ер савдосининг олдини олишга қаратилган тезкор тадбир ўтказилди.
Агентликнинг маълумотларига кўра, 41 708 та шахсга ерга оид ҳуқуқбузарликлар учун маъмурий жазо чоралари қўлланилган.
Давлат хавфсизлик хизмати томонидан ўтказилган тезкор тадбирларда Навоий, Андижон, Фарғона ва Тошкент вилоятларида ер майдонларини ноқонуний сотиш билан боғлиқ ҳолатлар аниқланди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Бухоро шаҳри бўлими ва ИИБ ходимлари ҳамкорлигида ноқонуний ер майдонларининг олди-сотдисининг олдини олишга қаратилган тезкор тадбир ўтказилди.
ДХХ томонидан Тошкент, Сурхондарё ва Хоразм вилоятларида ноқонуний ер олди-сотдисининг олдини олишга қаратилган тезкор тадбир ўтказилди.
Фуқаро Б.М.нинг Сурхондарё вилояти ИИББ ЖҚБ Ер ресурслари талон-торож қилинишига қарши курашиш бўлинмасига қилган мурожаатига асосан, вилоят прокуратураси ва бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари билан ҳамкорликда тезкор тадбир ўтказилди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг ҳудудий бўлимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбирларда Наманган ва Самарқанд вилоятларида фуқароларга ер майдонларини ноқонуний тарзда олиб беришни ваъда қилган фирибгарлар қўлга олинди.
Фуқаро М.И.нинг Жиззах вилояти ИИББ ЖҚБ Ер ресурслари талон-торож қилинишига қарши курашиш бўлинмасига қилган мурожаатига асосан, вилоят прокуратураси ва бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари билан ҳамкорликда тезкор тадбир ўтказилган.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг ҳудудий бўлимлари томонидан Қорақалпоғистон ва Андижон вилоятида ноқонуний ер олди-сотдисининг олдини олишга қаратилган тезкор тадбир ўтказилди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Навоий вилояти бошқармаси ва ИИБ ходимлари ҳамкорлигида ноқонуний ер сотилишининг олдини олишга қаратилган тезкор тадбир ўтказилди.