Қашқадарёда қатор ИИБ мулозимлари мукофотланди ва айримлари ишдан олинди.
Шермухамедов Абдумажид Мавлянович – Хоразм вилояти ички ишлар бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди.
Фарғона вилоятида ИИБ Тезкор ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбирда Фарғона вилояти Қува тумани “Сойкелди“ МФЙда яшовчи шахс ўз хонадонида қиморхона ташкил этгани аниқланди.
“14 январь Ватан ҳимоячилари куни“ муносабати билан 12 январь куни соат 15:30 да Амир Темур хиёбони бўйлаб отлиқ кавалерия бўлинмалари иштирокида “Отлар паради“ бўлиб ўтиши режалаштирилган.
Шу кунларда фирибгарлар томонидан Телеграм мессенжери орқали юқори лавозимларда ишловчи вазирлик, идора ва турли хил ташкилотлар раҳбар ҳамда масъул ходимлари номидан сохта профиллар яратилиб, қўл остидаги ходимларни алдаш ҳолатлари кузатилмоқда.
Ижтимоий тармоқларда Жиззах вилоятининг Шароф Рашидов туманида бир гуруҳ фуқароларнинг жанжаллашгани ҳақида хабарлар тарқалди.
Тошкент шаҳар Сергели туманида тиланчилик учун ўзининг 10 ёшли ўғлидан фойдаланиб келган эркак қамалди.
Фарғона вилоятининг Данғара туманида ўз хизмат вазифасини бажараётган ИИБ ходими маст эркак томонидан пичоқланиши оқибатида вафот этди.
Ғиждувон туманида Бухоро вилояти Ички ишлар бошқармаси ходимларининг оила аъзолари учун «Меҳнат ярмаркаси» ташкил этилди. Бу ҳақда ИИБ матбуот хизмати хабар берди.
Профилактика инспекторини урган шахсларга нисбатан жиноят иши қўзғатилиб, қамоққа олинди.