Жорий йил 28 февралда Нукус шаҳрида Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳамда Германия халқаро ҳамкорлик жамияти (GIZ) билан ҳамкорликда “Дуал таълимни ташкил этишнинг афзалликлари” мавзусидаги республика форуми бўлиб ўтди.
Куни кеча Дубай шаҳрининг «Jumeirah» меҳмонхонасида «Барқарор ривожланиш мақсадлари ҳаракатда – 2025» мавзусида форум бўлиб ўтди.
Ушбу форумда етакчи компаниялар, давлат идоралари ва молия институтларининг 200 дан ортиқ вакиллари қатнашди.
Жорий йилнинг 18 декабрь куни «International Hotel Tashkent»да Туркий давлатлар ташкилотига аъзо давлатларнинг ахборот соҳаси вазирлари, ташкилот мутасадди вакиллари иштирокида Медиа ва ахборот бўйича Ишчи гуруҳнинг 11-йиғилиши бўлиб ўтди.
Ўзбекистон делегацияси Бельгиянинг Брюссель шаҳрида Жаҳон туризм форуми институти томонидан ташкил этилган Глобал туризм форуми йиллик йиғилишида «ҳамкор мамлакат» мақомида иштирок этди.
Шу йилнинг 25 октябрь куни Халқаро ҳамкорлик ташаббуслари ҳафталигининг сўнгги куни доирасида “Янги Ўзбекистонда ёшлар сиёсати ва спорт соҳасида эришилган ютуқлар, истиқболдаги вазифалар” мавзусида учрашув ташкил этилди.
Шу йилнинг 18 октябридан буён пойтахтимизда ўтаётган халқаро маданий мерос доирасида бугун Ёшлар ижод саройида Маданият вазирлиги томонидан “Янги Ўзбекистонда маданият ва санъат соҳасидаги ислоҳотлар” мавзусида халқаро форум бўлиб ўтди.
Самарқанд шаҳрида 22 октябрь куни Ўзбекистон-Қозоғистон тўртинчи ҳудудлараро ҳамкорлик форуми бўлиб ўтди.
Бу тилни ўрганишимиз Ўзбекистоннинг бой мероси, қўлёзмаларини чуқур тадқиқ қилишимизда ҳам муҳим ўрин тутади.
Жорий йил 16 октябрда Тошкент шаҳрида Халқаро электрон тижорат ва чакана савдо форуми доирасида Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлиги кўмагида ташкил этилган биринчи “Central Asia Retail Week” чакана савдо ва электрон тижорат форуми бўлиб ўтди.