Уларнинг ичида “Tenge bank” АТB, “Agrobank” АТB ва “Ipoteka xizmati group” MChJ ҳам бор.
Қонун билан фақат 14 та қўпол ҳуқуқбузарлик учун жарима бали белгиланмоқда.
Рақобат қўмитаси Сурхондарё вилояти ҳудудий бошқармаси томонидан “Алоқабанк“ АТнинг Ангор туман хизмат кўрсатиш марказида ўрганиш ишлари олиб борилди.
Марказий банк томонидан ўтказилган ўрганиш ва инспекция текширувлари давомида аниқланган қоидабузарликлар учун 10 та банкка нисбатан жарима санкцияси қўлланилди.
Ижтимоий тармоқларда "Энди радардан келган штрафни битта телефон орқали ўчиртирса бўлади" сарлавҳали хабар тарқалди.
Депутатлар томонидан жамоат транспортидан фойдаланиш самарадорлигини оширишга қаратилган қонун лойиҳаси фракциялар муҳокамасига киритиш учун тайёрланмоқда.
Самарқанд вилоятида яшовчи ҳайдовчи “Ласетти” машинасига “Дамас” русумли автотранспорт воситасига тегишли бўлган давлат рақамини тақиб олиб кўп маротаба “радар”га тушган.
Хонанда Жаҳонгир Отажонов ўзининг “Zeekr X” автомобилини 195 км/соат тезликда бошқаргани ва йўлда телефондан фойдалангани учун жаримага тортилди.
Ижтимоий тармоқларда 3 та “Камаз” русумли юк машинаси ҳайдовчилари ва "Spark" русумли автомашина ҳайдовчилари йўл ҳаракати қоидаларини бузиб светофорнинг тақиқловчи қизил чироғида ҳаракатланганлиги акс этган видео тарқалди.