2025 йил 22 февраль, яъни келаётган шанба куни "Афсоналар водийси" тематик паркида "1-Халқаро Наманган авто фестивали" бўлиб ўтади.
Франциянинг Авигнон Офф фестивали 1966 йилда машҳур Авигнон Фестивали атрофида ташкил этилган оммавий дастур сифатида келиб чиққан ва ҳозирда дунёдаги энг йирик саҳна санъати фестивалларидан бири ҳисобланади.
Ўзбекистон делегацияси Фрациянинг Лион шаҳрида бўлиб ўтаётган нуфузли «Worldchefs Village» халқаро ошпазлар фестивалида иштирок этяпти.
Жорий йил 18-21 декабрь кунлари Истанбул шаҳрида Ўзбекистон ошпазлар уюшмаси вакиллари иштирок этган 21-Халқаро гастрономик пазандачилик фестивали бўлиб ўтди.
Хитойнинг Ханчжоу Дяньцзи университетида Халқаро маданият фестивали бўлиб ўтди.
Татаристон пойтахтидаги «Қозондаги Шарқ бозори» халқаро миллий маданият фестивали якунланди.
Россиянинг Қозон шаҳрида 25-30 ноябрь кунлари « Восточный базар в Казане» («Қозонда шарқий бозор») халқаро фестивали ўтказилади.
Ушбу фестивал уч кун давом этади
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 26 апрелдаги “Республиканинг туризм салоҳиятини жадал ривожлантириш ҳамда маҳаллий ва хорижий туристлар сонини янада оширишга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги қарори ижросини таъминлаш мақсадида бир қатор амалий ишлар қилинмоқда.
Тошкентдаги маданий бойликларни — мозаикаларни уларни ёпиб турган реклама баннерларидан озод қилиш билан таништирувчи “Мосаиcвертисинг” лойиҳаси халқаро эътирофга сазовор бўлди.