Жорий йил 18 мартда Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов Венгриянинг «OTP Group» концерни делегацияси билан учрашув ўтказди ва гуруҳ таркибига кирувчи компания билан йирик инвестиция лойиҳасини амалга ошириш бўйича қатор икки томонлама ҳужжатларни имзолаш маросимида иштирок этди.
Президент Шавкат Мирзиёев 25 февраль куни Сирдарё вилояти иқтисодиётини ривожлантириш, иш ўринлари ва инвестицияларни кўпайтириш бўйича 2025 йилги режалар муҳокамаси юзасидан йиғилиш ўтказди.
Экспертиза хулосасига кўра, аёл ақлий заифликнинг енгил даражаси билан хасталанган ҳамда ҳуқуқбузарликни содир этган вақтда ўз ҳаракатларига жавоб бера олмаган.
Бугун сайхунободликлар туман марказий кўчалари бўйлаб пиёда юрган ҳолда, соғлом турмуш тарзини аҳолига кенг тарғиб қилди.
Сирдарё вилояти Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси инспекторлари томонидан Сардоба тумани ҳудудида ноқонуний балиқ овининг олдини олишга қаратилган рейд тадбирлари ўтказилди.
Сирдарё вилояти Экология, атроф муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси давлат инспекторлари томонидан ноқонуний қум-шағал билан боғлиқ бўлган ҳуқуқбузарларнинг олдини олиш мақсадида экологик назорат тадбири ўтказилмоқда.
Сирдарё вилояти Экология бошқармаси давлат инспекторлари томонидан ўтказилган назорат рейд тадбирларида ноқонуний ов қилиш ҳолатлари аниқланди.
Сирдарё вилояти Экология, атроф муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармасининг Гулистон тумани бўлимининг давлат инспекторлари томонидан қум савдоси билан шуғулланаётганларга қарши рейд тадбирлари ўтказилди.
Фуқаро бепул тиббий хизматидан фойдаланаётган тиббий муассаса харажатини Давлат тиббий суғуртаси жамғармаси тўлайди.
Сирдарё вилояти ҳокимининг тегишли қарори билан Мирзаев Манучеҳр Бобораҳимович Сирдарё вилояти ҳокимлиги ахборот хизмати раҳбари, вилоят ҳокимининг матбуот котиби — ахборот сиёсати масалалари бўйича маслаҳатчиси лавозимига тайинланди.