Шу йилнинг январ-феврал ойларида энг кўп никоҳ 20-30 ёш оралиғидагилар томонидан қайд этилган.
Миллий статистика қўмитасининг дастлабки маълумотларига кўра, Ўзбекистонда 2025 йилнинг январь-февраль ойларида кўрсатилган бозор хизматлари ҳажми 136 трлн сўмга етган.
Статистика агентлигининг маълумотларига кўра, Ўзбекистоннинг доимий аҳоли сони 1920 йилда 4,4 млн киши ташкил қилган.
2025 йил 1 март ҳолатига пенсия тайинлаш учун иш стажига эга бўлмаган нафақа олувчилар сони 712 618 нафар ташкил этиб, жорий йилнинг бошига нисбатан 15 465 нафарга кўпайган.
Шу йилнинг январь ойида ишлаб чиқарилган шафтоли шарбати ҳажми ўтган йилнинг мос даврига нисбатан 366 тоннага ошган.
2018/2019 ўқув йили бошига нисбатан 2024/2025-ўқув йилида нодавлат умумтаълим ташкилотларида таҳсил олаётган ўқувчилар сони 8,1 баробарга ёки 98 324 нафарга кўпайган.
Шу йил январ ойида 408,8 минг тонна кўмир ва 55,1 минг тонна нефт ишлаб чиқарилган.
Автомобиль ишлаб чиқариш саноатида 2025 йилнинг январь ойида йирик корхоналар томонидан 15 611 дона ҳар хил турдаги енгил автомобиль ишлаб чиқарилган.
Ўтган йилда узум етиштириш 2023 йил билан солиштирилганда 5,4 фоизга ошган.
Статистика агентлиги маълумотларига кўра, 2024/2025-ўқув йили бошида мамлакатимиздаги умумий ўрта таълим ташкилотларида таълим бераётган ўқитувчилар(ўриндошларсиз)нинг умумий сони 564,9 минг нафарни ташкил этган.