Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Темур Кападзе 2026 йилги Жаҳон чемпионати саралаши 3-босқич “A” гуруҳи 8-туридан ўрин олган Эронга қарши ўйин олдидан матбуот анжуманида иштирок этиб, ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Эртага ЖЧ-2026 саралаши доирасида Ўзбекистон футбол бўйича миллий терма жамоаси Эронга қарши ўйин ўтказади.
Sofascore Ўзбекистон-Қатар баҳсида ўзбекистонликлар ўйини учун ўз баҳосини эълон қилди.
Жорий йилнинг 21 октябридан 4 ноябригача Черногориянинг Будва шаҳрида спортнинг бокс тури бўйича ёшлар ўртасидаги Жаҳон чемпионати баҳслари бўлиб ўтди.
Албаниянинг Тирана шаҳрида спорт курашлари бўйича U23 ёш тоифасида ўтаётган жаҳон чемпионатининг иккинчи кунида Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Алишер Ғаниев олтин медални қўлга киритди.
Футбол бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоасининг Жаҳон чемпионати саралаши доирасидаги кейинги 2 та ўйини учун Доҳа - Вьентьян - Тошкент йўналиши бўйича махсус чартер рейс ташкил этилади.
Ўзбекистон терма жамоаси марказий ҳимоячиси Рустам Ашурматов Эрон билан учрашувда олган сариқ карточкаси туфайли БААга қарши баҳсни ўтказиб юборишга мажбур эди.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси "А" гуруҳидан жой олди.
Қозоғистоннинг Олма-Ота шаҳрида велоспортнинг шоссе йўналиши бўйича катталар ва ёшлар ўртасидаги Осиё Чемпионатида спортчиларимиз 5 та медални кўлга киритди.
Президент Шавкат Мирзиёевнинг Ўзбекистон олимпия терма жамоасига йўллаган табригини ўқиб эшиттирди.