ФВВ қутқарувчилари томонидан каналга тушиб кетган автомашина чиқариб олинди. Ҳодиса оқибатида вафот этган ва тан жароҳати олганлар йўқ.
Озода Нурсаидованинг “Дилбарим” қўшиғига клип суратга олиш жараёнида “Mercedes-Benz” уриб кетган модель Сабрина Жабборова Туркияда операция қилинадиган бўлди.
Шу йилнинг 13 март куни Андижон вилоятида 26 ёшли йигитни поезд уриб кетди. Шифокорларнинг Саъй-ҳаракатлари билан унинг ҳаёти сақлаб қолинган.
Айни вақтда ҳодиса жойида ЙҲХБ ходимлари томонидан суриштирув ва ўрганиш ишлари олиб борилмоқда.
Тошкент шаҳри ИИББ Озода Нурсаидованинг клипини суратга олиш жараёнида “Mercedes-Benz” модель Сабрина Жабборовадан ташқари клип жараёнида иштирок этаётган яна бир қизни ҳам уриб кетганини маълум қилди.
ЙТҲ оқибатида “Kavasaki” русумли мотоцикл ҳайдовчисига шифокорлар томонидан биринчи тез тиббий ёрдам кўрсатилган.
Йўл транспорт ҳодисаси оқибатида “Дамас“ русумли автотранспорт воситасининг бир нафар йўловчиси турли даражада тан-жароҳати олиб Конимех туман шифохонасига ётқизилган.
Ҳозирда ваколатли органлар томонидан ҳодиса оқибатларини ўрганиш бўйича текширув ўтказилмоқда.
Ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБ масъул ходимлари томонидан суриштирув ишлари олиб борилмоқда.
“Ўзбекистон темир йўллари“ АЖ ҳайдовчиларни темир йўл кесишмаларида эҳтиёткор бўлишга ва йўл ҳаракати қоидаларига қатъий риоя қилишга чақиради.