Шу йилнинг январ-феврал ойларида энг кўп никоҳ 20-30 ёш оралиғидагилар томонидан қайд этилган.
Тегишли маълумотлар тўлдирилгандан сўнг ариза ФҲДЁ бўлимига юборилгач бир иш куни ичида тиббий кўрикдан ўтиш учун йўлланма олинади, бир ойдан сўнг эса никоҳни қайд этиш учун ФҲДЁ бўлимига борилади.
Оила кодексига кўра, никоҳланувчи шахслар никоҳ тузишга мажбурланганда ҳақиқий эмас деб топилиши белгиланган.
Самарқанддаги Конгресслар марказида Ўзбекистон маданий меросини ўрганиш, сақлаш ва оммалаштириш бўйича Бутунжаҳон жамияти (WОSCU) VIII Халқаро конгрессининг ёпилиш маросими бўлиб ўтди.
Шу йилнинг январь июль ойларида 97,4 мингта никоҳ ҳолати қайд этилган.
Ижтимоий тармоқларда «Қашқадарёда мактаб ўқувчисининг унаштирув маросими ўтказилмоқда» сарлавҳаси остида хабар тарқалди.
Бу ҳақда Ўзбекистон Республикаси Олий суди Жамоатчилик билан алоқалар маркази раҳбари Азиз Абидов маълум қилди.
Мексиканинг Оахака штатидаги Сан-Педро-Уамелула шаҳри мери Виктор Гюго Соса ўз халқига омад олиб келиш учун тимсоҳга уйланди. Бу ҳақда Agence France Presseга таяниб, “РИА Новости” хабар бермоқда.
2022 йилнинг сентябрь ойида республика бўйича 3839 та никоҳдан ажралиш ҳолатлари ФҲДЁ органларида қайд этилган.
2022 йилнинг 1 октябрь ҳолатига кўра туман ва шаҳарлар орасида ҳар 1000 доимий аҳолисига нисбатан никоҳдан ажралиш коэффициенти маълум қилинди.