Дастлабки маълумотга кўра, ҳаракатланиб кетаётган юк машинаси ҳайдовчиси ухлаб қолиши оқибатида қарама-қарши йўналишга чиқиб кетган.
2024 йили 9 364 та йўл-транспорт ҳодисаси содир этилиб, 8 901 нафар фуқаро жароҳатланган ва 2 203 нафар фуқаро ҳалок бўлган.
Йўл транспорт ҳодисаси шу йилнинг 19 февраль куни Тошкент шаҳрининг Яшнобод тумани, Махтумқули кўчасида содир бўлган.
Йўл транспорт ҳодисаси оқибатида олган тан-жароҳатлари натижасида пиёда шифохонага олиб кетилган ва биринчи тез тиббий ёрдам кўрсатилган.
Мюнхенда (Германия) ҳайдовчининг автомобилни одамлар устига ҳайдаши оқибатида жароҳатланганлар сони 36 нафарга етди, деди полиция вакили.
Туркиянинг Бингёль вилоятида йўловчи автобуси ағдарилиб кетди.
Воқеа жойида фавқулодда хизматлар ишламоқда, жабрланганлар шифохоналарга етказилмоқда. Автомашина ҳайдовчиси қўлга олинди.
Ҳолат юзасидан Самарқанд вилояти ИИБ ҳузуридаги тергов бошқармаси томонидан жиноят иши қўзғатилиб, тергов олди суриштирув ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Германияда тезюрар поезднинг юк машинаси билан тўқнашиб кетиши оқибатида камида бир киши ҳалок бўлди, 25 киши жароҳатланди.
Гватемалада автобуснинг ҳалокатга учраши оқибатида камида 51 киши ҳаётдан кўз юмди, деб хабар бермоқда Reuters.